24 maj 2023

Puchar Billie Jean King - Polska zagra w grupie z Hiszpanią i Kanadą

zdjęcie: Puchar Billie Jean King - Polska zagra w grupie z Hiszpanią i Kanadą / fot. PAP
fot. PAP
Polskie tenisistki, które z „dziką kartą” wystąpią w finałowym turnieju Billie Jean King Cup w Sewilli (7-12 listopada), trafiły do grupy C z Hiszpanią i Kanadą. Awans do półfinału daje pierwsze miejsce.
REKLAMA

Będzie to drugi występ polskiej drużyny w tej imprezie, po ubiegłorocznym turnieju w Glasgow, gdzie bez Igi Świątek przegrały z USA i Czechami po 1:2.

W kwalifikacjach do tegorocznego turnieju finałowego Polki przegrały na wyjeździe z Kazachstanem 1:3, ale otrzymały "dziką kartę" i wystąpią w Hiszpanii.

Po ubiegłorocznym turnieju w Glasgow pewne miejsca w Sewilli miały zdobywczynie trofeum Szwajcarki i ich finałowe rywalki – Australijki. Te dwie ekipy zostały rozstawione w środowym losowaniu w Londynie z numerami 1 i 2, a obok nich na pierwszych miejscach w grupach znalazły się Hiszpanki (3) i Francuzki (4).

Z drugiego koszyka losowano zespoły Czech, Kanady, Kazachstanu i Włoch, a z trzeciego Polskę, Niemcy, Słowenię i USA.

Podział na grupy:

grupa A – Szwajcaria, Czechy, USA

grupa B – Australia, Kazachstan, Słowenia

grupa C – Hiszpania, Kanada, Polska

grupa D – Francja, Włochy, Niemcy

(PAP)

krys/ cegl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Mysłowice
24.8°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 20:44
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Mysłowicach

kiedy
2023-07-21 19:00
miejsce
Park Słupna, Mysłowice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-07-21 19:00
miejsce
Park Słupna, Mysłowice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-07-22 19:00
miejsce
Park Słupna, Mysłowice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-11 19:00
miejsce
Mysłowicki Ośrodek Kultury...
wstęp biletowany